Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Detalesnę informaciją apie naudojamus slapukus, bei kaip atsisakyti savo sutikimo, galite rasti čia.

Stiliaus knygos kūrimas (Brandbook’o kūrimas)

Stiliaus knyga (angl. Brandbook)

Tai gali būti 3–4 puslapių firminio stiliaus knyga arba 1 500 lapų taisyklių rinkinys, išverstas į kelias kalbas. Bet joje bus viskas, ką būtina kitiems žinoti apie jūsų įmonės veidą – vientisą, aiškų, be nereikalingų interpretacijų.

Logotipų, prekinių ženklų kūrimas

Iš ko susidaro Brandbook’as?

Stiliaus knyga individualiai kuriama kiekvienam klientui, bet visuose brandbook’uose yra būtinų sudedamųjų dalių.

Firminio stiliaus knyga labai svarbi kiekvienam verslui – kuriama individualiai ji padeda siekti nuoseklaus ir vientiso marketingo. Tai padaryti svarbu tik sukūrus verslą: skirtingose platformose (internete, reklamose, pakuotėse ir kitose vaizdinėse priemonėse) taip pat reprezentuojamas prekinis ženklas ne tik lengviau įsimins, atkreips dėmesį, bet ir suteiks profesionalumo ir patikimumo įspūdį.

Kiekviena knyga skirtinga – ji priklauso nuo konkrečios įmonės poreikių: vienos daugiau dėmesio skiria darbuotojų įvaizdžiui, prekių išdėliojimui, komunikacijai, kitoms tai gali būti visiškai nesvarbu. Nors visi brandbook’ai skiriasi, yra sukurti konkrečiai tam tikram verslui, daugumoje pateikiama dviejų sričių – vaizdinės (dizaino) ir žodinės komunikacijos – informacija. Abi kategorijos turi būti skirtos tam tikrai tikslinei auditorijai – į tai atsižvelgti būtina.

Nors visos stiliaus knygos skiriasi, dauguma jų turi šias dalis: įvadą, logotipą, spalvų paletę, šriftus, nuotraukas, iliustracijas ir viešosios komunikacijos elementus. Visus juos sukurti ir suderinti gali tik aukštos kvalifikacijos specialistai.

Įvadas

Jame aprašoma prekės ženklo idėja, stilius, tikslai, vertybės ir istorija. Aiškiai pateikiama verslo ir prekių ženklo filosofija.

Techninis aprašymas

Šioje dalyje pateikta informacija naudojama kuriant kitus stiliaus elementus ir apibrėžiant jų naudojimą, kad būtų išlaikytas firminio stiliaus vientisumas. 

Logotipas

Šiame skyriuje pateikiamos įvairios logotipo versijos, kurias būtų galima pritaikyti skirtinguose kanaluose ir medijos priemonėse: spalvotas, nespalvotas, invertuotų spalvų, skirtas baltam arba juodam fonui, stačiakampis (interneto portalams), kvadratinis (socialiniams tinklams), gulsčias, animuotas ir t. t. kad būtų aišku, kaip jį naudoti bet kur.

Kad visur būtų naudojamas teisingai, pateikiami logotipo išmatavimai visiems dydžiams, maksimalus ir minimalus variantai, rekomenduojamos proporcijos, baltosios zonos aplink logotipą formavimas, ir, žinoma, pavyzdžiai, kaip logotipas negali būti  naudojamas, iškraipomas, ištempiamas ar kreipiamas. 

Spalvos 

Šioje dalyje nurodomos pagrindinės spalvos ir jų deriniai. Dažniausiai rekomenduojama naudoti ne vieną spalvą, o 2–4 spalvų derinius. Spalvos sukuria ilgalaikes asociacijas, todėl reikia pasistengti tas pačias spalvas naudoti visose veiklos srityse: logotipe, vizitinėse, elektroniniuose laiškuose ir naujienlaiškiuose, svetainėje, reklamose, socialiniuose tinkluose, lankstinukuose, aprangoje, biure, produkcijoje. Turėtų būti nurodoma, kokių spalvų ir jų derinių reikia vengti.

Šriftai

Šioje skiltyje aptariami visi naudojami šriftai, jų pavadinimai, naudojimo būdai (kursyvu, paryškinta; pavadinimams, antraštėms, tekstui, reklamai ir t. t.), šrifto ir tarpų tarp eilučių dydžiai. Netvarkingi, nenuoseklūs šriftai sudaro tokį pat – netvarkingą ir nenuoseklų – prekinio ženklo įspūdį.

Nuotraukos

Nuotraukos – ne mažiau svarbus firminio stiliaus knygos elementas. Įmonės įvaizdis priklauso nuo jų kokybės, stilistikos, nuotaikos. Nuotraukos turi atspindėti įmonės žinutę, principus ir siūlomą produkciją. Stiliaus knygoje būtina aptarti ir iliustracinę dalį: kokios nuotraukos bus (animacinės, nespalvotos, ryškios, pastelinės), kur jas gauti ir kaip naudoti. Kaip pavyzdžius galima pateikti ir kitų kompanijų patinkančias iliustracijas. Šiame skyriuje taip pat reikia nurodyti visus jūsų veikloje naudojamus grafinius elementus ir ikonas. 

Komunikacija

Brandbook’as perteikia prekės ženklo charakterį, misiją ir vertybes: turėtų būti išsamiai aprašomi būdai, kuriais darbuotojai gali juos perteikti. Kiekvienas prekės ženklas turi istoriją. Ji gali būti trumpa, tačiau detalės kuria ryšį su klientais, be to, pasakojant istoriją dažnai paaiškėja ir vertybės. Svarbu nurodyti, kokią kalbą vartoja įmonė – taip užmezgamas ryšys, atskleidžiamas charakteris. Labai svarbu aprašyti, kaip stiliaus knygoje aptarti elementai bus pateikiami viešai: gal norite veiklą pristatyti per humoro prizmę, o gal esate pasiruošę laikytis oficialios linijos? 

Būtina nubrėžti aiškias ribas, kokius žodžius galima ir kokių negalima vartoti jūsų viešojoje komunikacijoje, kokio ilgio sakiniais kalbėti ar rašyti, kaip formuoti tekstus skirtingiems informacijos kanalams, aprašyti, kaip atrodys jūsų elektroniniai parašai ir laiškai, nurodyti, kam ir kaip dažnai bus naudojami socialiniai tinklai, kaip bus atsakoma į vartotojų nuomonę. 

Firminio stiliaus formavimo procesas

Kuriant firminį stilių, svarbiausia išanalizuoti verslo viziją, misiją, istoriją, vertybes, pobūdį ir tai, kokią žinutę norima perduoti klientams.

Firminio stiliaus knyga labai svarbi kiekvienam verslui – ji padeda siekti nuoseklaus ir vientiso marketingo. Kiekviena knyga skirtinga – ji priklauso nuo konkrečios įmonės poreikių: vienos daugiau dėmesio skiria darbuotojų įvaizdžiui, prekių išdėliojimui, komunikacijai, kitoms tai gali būti visiškai nesvarbu. Nors visi brandbook’ai skiriasi, yra sukurti konkrečiai tam tikram verslui, daugumoje pateikiama dviejų sričių – vaizdinės ir žodinės komunikacijos – informacija. Abi kategorijos turi būti skirtos tam tikrai tikslinei auditorijai – į tai atsižvelgti būtina.

Atsižvelgiama į konkurentus – kaip jie komunikuoja, kuria savo įvaizdį, reprezentuoja vertybes ir t. t. – juk būtina išsiskirti iš minios.

Tik tuomet pradedamas formuoti jūsų prekinio ženklo stilius, aptariami visi reikalingi atributai. Įmonės veidas yra logotipas, todėl tai – pirmas žingsnis firminio stiliaus link.

Svarbiausia išlaikyti vientisumą: tas pačias spalvas, atspalvius, šriftus, todėl rekomenduojama, jog tai atliktų tas pats specialistas. Tokiu būdu užtikrinama, kad logotipas, vizitinės kortelės, skrajutės, lipdukai ir pan. bus tų pačių spalvų ir to paties stiliaus. Taip pat sukuriamos kitos firminio stiliaus detalės, kurios gali skirtis priklausomai nuo jūsų verslo srities: galbūt jums reikia plakatų, bet nereikia nuolaidų kortelių, o gal jums svarbiausia tai, kaip jūsų darbuotojai bendrauja su klientais, – viskas priklauso nuo jūsų fantazijos ir poreikių.

Kokia Brandbook’o sukūrimo kaina?

 

Brandbook’as gali būti sudarytas iš kelių dalių, bet gali būti ir iš daugybės, taigi kaina priklauso nuo individualių poreikių ir lūkesčių. Savaime suprantama, kad sukurti tik logotipą kainuos pigiau nei visą firminį stilių.

Profesionalūs specialistai jums patars, kiek ir kokių firminio stiliaus atributų jums gali prireikti, ir padės priimti jūsų verslui naudingiausią sprendimą. Nepamirškite, kad įvaizdis labai svarbus prekinio ženklo sėkmei, todėl investuoti ne tik verta, bet ir būtina.

Nors kaina priklauso nuo individualaus atvejo, galime įvardyti, jog tai preliminariai kainuos 2 200–2 800 Eur be PVM.

Klausimai ir atsakymai apie Brandbook'o kūrimą

Stiliaus knyga individualiai kuriama kiekvienam klientui, bet visuose brandbook’uose yra būtinų sudedamųjų dalių.

Kiek laiko užtrunka sukurti brandbook'ą?

Viskas priklauso nuo individualaus atvejo – brandbook’as gali būti sudarytas iš kelių dalių, bet gali būti ir labai didelės apimties. Susisiekite ir aptarsime jūsų atvejį.

Kas sudaro brandbook'ą?

Stiliaus knygos sandara kiekvienu atveju skiriasi. Ten gali būti nurodyti ir aprašyti tik pagrindiniai – svarbiausi – stiliaus elementai, bet gali būti ir kelių šimtų puslapių vadovas, kuriame būtų visi įmanomi stiliaus detalių naudojimo variantai, taip pat ir tai, kaip tam tikrų atributų naudoti negalima. Dažniausiai pasitaikančios sudedamosios dalys yra logotipas, jo naudojimas, dydžiai, spalvos, šriftai ir tipografija, nuotraukos ir kita vizualinė bei komunikacinė informacija.

Kam reikalinga stiliaus knyga?

Norint, kad verslas būtų sėkmingas, būtina vientisa komunikacija – klientai turi jus atpažinti, kartais net patys to nepajusdami. Stiliaus knygoje nurodyta informacija apie vizualinius ir žodinius komunikacijos aspektus tam itin praverčia: kiekvienas gali atsiversti, pasižiūrėti ir nenuklysti nuo įvaizdžio gairių. Be to, tai labai praktiška ir sutaupo nemažai laiko – nereikia kiekvienam naujam darbuotojui (ar senam ir užmaršiam) pasakoti, kokias spalvas naudoti ar kaip bendrauti su žiniasklaida.

Kiek kainuoja brandbook'as?

Kadangi stiliaus knyga gali būti sudaryti ir iš kelių, ir iš daugybės dalių, vienos visiems galiojančios kainos nėra. Galime tik preliminariai pasakyti, kad stiliaus knyga kainuos nuo 2 200 iki 2 800 Eur be PVM.

 

Domina brandbook'o kūrimas?

Jūsų duomenys
 
Kaip su Jumis susisiekti?