Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Detalesnę informaciją apie naudojamus slapukus, bei kaip atsisakyti savo sutikimo, galite rasti čia.

Stiliaus knygos kūrimas (Brandbook’o kūrimas)

Stiliaus knyga (angl. Brandbook)

Tai gali būti 3–4 puslapių firminio stiliaus knyga arba 1 500 lapų taisyklių rinkinys, išverstas į kelias kalbas. Bet joje bus viskas, ką būtina kitiems žinoti apie jūsų įmonės veidą – vientisą, aiškų, be nereikalingų interpretacijų.

Logotipų, prekinių ženklų kūrimas

Iš ko susidaro Brandbook’as?

Stiliaus knyga individualiai kuriama kiekvienam klientui, bet visuose brandbook’uose yra būtinų sudedamųjų dalių.

Įvadas

Jame aprašoma prekės ženklo idėja, stilius, tikslai, vertybės ir istorija. Aiškiai pateikiama verslo ir prekių ženklo filosofija.

Techninis aprašymas

Šioje dalyje pateikta informacija naudojama kuriant kitus stiliaus elementus ir apibrėžiant jų naudojimą, kad būtų išlaikytas firminio stiliaus vientisumas. 

Logotipas

Šiame skyriuje pateikiamos įvairios logotipo versijos, kurias būtų galima pritaikyti skirtinguose kanaluose ir medijos priemonėse: spalvotas, nespalvotas, invertuotų spalvų, skirtas baltam arba juodam fonui, stačiakampis (interneto portalams), kvadratinis (socialiniams tinklams), gulsčias, animuotas ir t. t. 

Kad visur būtų naudojamas teisingai, pateikiami logotipo išmatavimai visiems dydžiams, maksimalus ir minimalus variantai, rekomenduojamos proporcijos, baltosios zonos aplink logotipą formavimas, ir, žinoma, pavyzdžiai, kaip logotipas negali būti  naudojamas, iškraipomas, ištempiamas ar kreipiamas. 

Spalvos 

Šioje dalyje nurodomos pagrindinės spalvos ir jų deriniai. Dažniausiai rekomenduojama naudoti ne vieną spalvą, o 2–4 spalvų derinius. Spalvos sukuria ilgalaikes asociacijas, todėl reikia pasistengti tas pačias spalvas naudoti visose veiklos srityse: logotipe, vizitinėse, elektroniniuose laiškuose ir naujienlaiškiuose,  svetainėje, reklamose, socialiniuose tinkluose, lankstinukuose ir t. t. 

 

Šriftai

Šioje skiltyje aptariami visi naudojami šriftai, jų pavadinimai, naudojimo būdai (kursyvu, paryškinta; pavadinimams, antraštėms, tekstui, reklamai ir t. t.), šrifto ir tarpų tarp eilučių dydžiai. 

Nuotraukos

Stiliaus knygoje būtina aptarti ir iliustracinę dalį: kokios nuotraukos bus (animacinės, nespalvotos, ryškios, pastelinės), kur jas gauti ir kaip naudoti. Kaip pavyzdžius galima pateikti ir kitų kompanijų patinkančias iliustracijas. Šiame skyriuje taip pat reikia nurodyti visus jūsų veikloje naudojamus grafinius elementus ir ikonas. 

Komunikacija

Labai svarbu aprašyti, kaip stiliaus knygoje aptarti elementai bus pateikiami viešai: gal norite veiklą pristatyti per humoro prizmę, o gal esate pasiruošę laikytis oficialios linijos? 

Būtina nubrėžti aiškias ribas, kokius žodžius galima ir kokių negalima vartoti jūsų viešojoje komunikacijoje, kokio ilgio sakiniais kalbėti ar rašyti, kaip formuoti tekstus skirtingiems informacijos kanalams, aprašyti, kaip atrodys jūsų elektroniniai parašai ir laiškai, nurodyti, kam ir kaip dažnai bus naudojami socialiniai tinklai, kaip bus atsakoma į vartotojų nuomonę. 

Kokia Brandbook’o sukūrimo kaina?

 

Sunku iš anksto pasakyti, kiek kainuos jums kurta stiliaus knyga. Viskas priklauso nuo jos dydžio ir detalumo. Bet aišku viena – vieningas jūsų verslo įvaizdžio stilius atneš neįkainojamą naudą jūsų veiklos sėkmei.

Domina brandbook'o kūrimas?

Jūsų duomenys
 
Kaip su Jumis susisiekti?