Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. Cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Detalesnę informaciją apie naudojamus slapukus bei kaip atsisakyti savo sutikimo, galite rasti čia.

Renginių apšvietimas

Profesionalus apšvietimas koncertams

Nuomojame profesionalią apšvietimo įrangą koncertams, viešiesiems renginiams ir asmeninėms šventėms.

Tinkamas apšvietimo įrangos parengimas – svarbi koncertinio apipavidalinimo dalis. Atsižvelgdami į renginio tematiką, scenos dydį, vietą ir kitus aspektus, parinksime labiausiai tinkamą renginio apšvietimo variantą. Tinkamas apšvietimo įrangos parinkimas padės kurti atmosferą, apipavidalinti renginį, perteikti žiūrovui scenoje vykstantį veiksmą ir paveikti emocijas.

Pagrindinis apšvietimo įrangos tikslas – apšviesti sceną, patalpas ar kitus objektus. Tam, kad jose būtų matomos skirtingos spalvos, medžiagų tekstūros ir tam tikras kiekis skirtingų detalių, reikalingas pakankamas šviesos kiekis.

Šviesa turi būti tokios krypties, kad būtų suvokiamos ir suprantamos apšviečiamo objekto formos, o objektai, kuriems turi būti skirtas didesnis žiūrovo dėmesys, būtų apšviesti daugiau nei fonas ar kiti matomi objektai.

Kokią apšvietimo įrangą nuomojame?

  • LED PAR prožektorius.
  • PAR prožektorius.
  • Judančias galvas.
  • LED judančias galvas.
  • Sekimo prožektorius.
  • Lazerius.
  • Dūmų mašinas ir kt.

Koncertinis apšvietimas

Profesionalus apšvietimas koncertams

Koncertinis apšvietimas yra atskira meninio apšvietimo sritis. Teatro apšvietimo sistemoje svarbus tikslumas, apšvietimo scenarijaus sinchronizacija su veiksmu scenoje, kruopštus išankstinis pasirengimas ir kt. Koncertiniame apšvietime be šių savybių yra daugiau improvizacijos, dinamiškumo, efektingumo bei pačios apšvietimo įrangos. Įprastai koncerte pultą valdo šviesos režisieriai, o esant poreikiui, kiti apšvietimo technikai reguliuoja renginiuose naudojamus sekimo prožektorius.

 

Pramogų industrija plačiai naudoja automatizuotus šviesos prietaisus, vaizdo projekcijas, LED technologijų šviestuvus ir didelių matmenų LED ekranus. Nors koncertų apšvietimas nuolat keičiasi, jam dažniausiai naudojami valdomo judesio prožektoriai-galvos, PAR tipo šviestuvai, įvairios vizualinės priemonės – spalvų keitikliai, judančių vaizdų projektoriai, vaizdo projektoriai, blykstės, UV šviestuvai, efektiniai ekranai, dūmų, garų, pirotechnikos ir kiti vizualiniai efektai.

Kas svarbu rengiant apšvietimą koncertams?
 

Kas svarbu rengiant apšvietimą koncertams?

Pagrindinis meninio apšvietimo tikslas yra padaryti, kad vyksmas scenoje pirmiausia būtų matomas. Be pagrindinės apšvietimo funkcijos – apšviesti reginį – šviesa scenoje turi daryti teigiamą estetinį ar emocinį poveikį žiūrovo sąmonei – kurti nuotaiką, emociją, koncentruoti dėmesį į meninę reginio išraišką.
 

Matomumas

Geram matomumui didelės įtakos turi apšvietimo įrangos išdėstymas. Tai nereiškia vien tik to, kad visi scenoje objektai būtų ryškiai apšviesti ir gerai matomi. Svarbu atsižvelgti į tai, kad apšvietimo reikalauja ir tie objektai, kurių žiūrovas tiesiogiai nemato. Išdėstant prožektorius derėtų nuspręsti, kuriose scenos vietose bus koncertuojama, ir užpildyti šias zonas apšvietimo spinduliais. Tam, kad zonoje neliktų neapšviestų plotų, svarbu tinkamai parinkti prožektorių spindulio kampus, o efektiniams apšvietimams numatyti atskirus papildomus prožektorius.

Motyvacija

Motyvacija, arba natūralizmas – tai vienas svarbesnių šviesos operatoriaus uždavinių, ypač aktualių meninių pastatymų (pvz., vaidinimų, miuziklų ir kt.) metu. Tokiuose meniniuose pastatymuose apšvietimas atlieka svarbų vaidmenį siekiant suformuoti veiksmo aplinkos realybės iliuziją ir vizualiai papildyti veiksmo turinį. Prieš tokį pasirodymą apšvietimą derėtų suformuoti kuo natūraliau, o apšvietimo motyvacijos turi būti siekiama net ir tada, kai scenos dekoracijos neatitinka vaidinamos ar perteikiamos realijos.

Kompozicija

Kompozicija – tai meninio apšvietimo funkcija, kuri yra ir viena iš scenografijos sudėtinių dalių. Kompozicija yra šviesos operatoriaus uždavinys pagerinti scenografų numatytus tikslus ir išryškinti ar papildyti scenografijos vizualinę paskirtį. Dar vienas svarbus uždavinys – pagal režisieriaus sumanymus ar scenarijų padaryti, kad aktoriai ir dekoracijos tam tikrais fragmentais ir tam skirtu laiku būtų nematomos.

Nuotaika

Nuotaika – tai meninio apšvietimo funkcija, skirta žiūrovui sustiprinti emocinį poveikį. Šviesos kiekis, apšvietimo motyvacija, tikslai bei kompozicija formuoja apšvietimo sukuriamą nuotaiką scenoje. Šviesos dailininkas, nustatydamas apšvietimo funkcijų fizikinius parametrus, taip pat turi stengtis ar bandyti pajausti kuriamo siužeto nuotaiką ar padėti režisieriui kuo tiksliau vizualiai perteikti veiksmo emociją.

Paveikslelis

Domina

apšvietimo įrangos nuoma?

Užpildykite žemiau esančią formą ir mes su Jumis susisieksime pasirinktu būdu.

Jūsų duomenys
 
 
 
 
Kaip su Jumis susisiekti?