Paprastumas, minimalumas
Tai itin svarbus gero logotipo požymis. Neaiškios, sudėtingos formos, per didelis spalvų kiekis ne tik sunkina suvokimą, bet ir trukdo tinkamai perduoti logotipo idėją. Aiškios logotipo formos grafiniam vaizdui suteikia originalumo ir kuria atpažinimo jausmą.
Paprastas, aiškus logotipas geriau įsimenamas nei apkrautas nereikalingomis detalėmis. Minimalistiniai logotipai lengviau įsimenami, geriau matomi ant įvairių spalvų ir formų paviršių, su jais nesusilieja. Net sėkmingiausios pasaulinės kompanijos (Facebook, Apple, Google, Nike) neapkrauna savo logotipų detalėmis, kurios galėtų suklaidinti vartotoją. Todėl kuriant tiek logotipą, tiek prekės ženklą geriausia ne apkrauti įvairiais elementais, bet priešingai – kiek įmanoma jų sumažinti.
Praktiškumas
Tam, kad logotipas būtų atpažįstamas, jis turi gerai atrodyti esant spalvotam ir nespalvotam variantui, dideliam ar mažam formatui. Be to, jame turi derėti visi elementai: formos, spalvos, šriftai ir kt.
Įsimenamumas
Logotipas dažniausiai tampa svarbiausiu firminio stiliaus elementu. Lengvai įsimenamas, idėjomis neperkrautas logotipas padeda įsiminti ir identifikuoti kompaniją, patraukti dėmesį, išskirti iš konkurentų bei sukurti originalios kompanijos įspūdį.
Išskirtinumas
Norint išsiskirti iš konkurentų, išskirtinis turi būti ir logotipas. Tik sunkiausia dalis yra tą išskirtinumą pasiekti minimalizmu. Būtent tai sugeba profesionalūs logotipų ir prekių ženklų kūrėjai. Ne veltui pasaulinės batų parduotuvės logotipuose neatvaizduoja batų, automobilių gamintojai – automobilių, o kompiuterių kūrėjai – kompiuterių.
Originalumas
Dauguma panašia sritimi užsiimančių įmonių turi ir panašius logotipus. Vidutinio dizaino logotipas, tikėtina, mažai kuo išsiskirs iš konkurentų. Logotipas tiek forma, tiek grafiniu sprendimu, turi pasižymėti originalumu – tai padės jį išskirti iš kitų rinkos dalyvių.
Universalus
Logotipas turi būti lengvai pritaikomas bet kokiose priemonėse – spaudoje, internete, televizijoje, ant vizitinių kortelių, lauko reklamų iškabose ir t. t. Kuo paprastesnis logotipas ar prekių ženklas, tuo lengviau jį galima atvaizduoti įvairiais kanalais. Tai ypač svarbu renkantis spalvas – margumynai blaško, atitraukia dėmesį nuo bendro dizaino, o ir spalvų vertinimas yra labai subjektyvus ir paremtas emocijomis. Todėl per daug spalvingas logotipas ar prekių ženklas gali sukelti nebūtinai teigiamas emocijas. Taigi svarbu iš karto apgalvoti, kur jūsų logotipas būtų naudojamas ir kaip ten atrodytų.
Vientisumas
Kuriant logotipą, turi būti vadovaujamasi harmoningo dizaino gairėmis. Tam, kad logotipas perduotų informaciją, gali būti naudojami įvairūs kompozicijos variantai, pvz.: šriftas ir grafiniai elementai, šriftas ir piešinys, šriftas ir spalvos ir t. t. Pats logotipas ir jo variantai turi gerai atrodyti visuose firminio stiliaus elementuose.
Spalvų suderinamumas
Kuriant logotipą svarbu naudoti tarpusavyje derančias spalvas. Optimaliausias variantas – logotipe naudoti iki 3 spalvų. Pavertus logotipą į nespalvotą variantą, svarbu, kad jos taip pat derėtų tarpusavyje. Per didelis spalvų kiekis gali blaškyti dėmesį ir mažinti logotipo įsimenamumą.
Informatyvumas
Logotipas turi atspindėti kompanijos teikiamas paslaugas, vertybes, emocijas, nuotaiką. Svarbu, kad logotipas sukurtų estetinį vaizdą ir atliktų savo pagrindinę funkciją – kuo greičiau perduotų juo užkoduotą pranešimą.
Ilgaamžiškumas
Geras logotipas pasižymi ilgaamžiškumu. Prieš kuriant logotipą derėtų apsvarstyti, kaip įmonė atrodys po kelerių metų, ir ar šiuo požiūriu logotipas nebus pasenęs. Kokybiškas, stiprus logotipas yra kuriamas orientuojantis į ateities perspektyvas.
Ne paslaptis, kad gyvename logotipų eroje. Būtent jie atskleidžia įmonės identitetą. Bet simbolių galia nėra naujiena – šimtmečius žmonės siejo save su įvairiais ženklais, net ir dabar analitikai sako, kad šiuolaikiniai logotipai, spalvų schemos ir šūkiai nelabai skiriasi nuo XV a. uniformų, šeimos herbų ar religinių simbolių vizualizacijų.
Seniausių urvuose rastų piešinių amžius yra apie 40 000 metų. Vienas iš seniausių logotipų, pasikeitęs tik labai nežymiai, bet išlaikęs savo atpažįstamumą, tai „Stella Artois“ alaus daryklos Belgijoje logotipas, pirmą kartą pristatytas 1366 m. Kai kurie ženklai, pavyzdžiui, „Nike“, tapo žmonių tapatybės dalimi – juos net tatuiruoja ant savo kūno. Taigi logotipai nėra mados reikalas, jums reikia ilgaamžio, o ne naujausios mados produkto.
Tikslinis
Kuriant logotipą, svarbu žinoti, kokią auditoriją jis turi pasiekti: vaikus, automobilių fanus, kompiuterių naudotojus, gėlininkus ar pan. Tada parinkti tinkamą šriftą, spalvas, užtikrinti jų dermę, bet jei nėra turinio, toks logotipas bus tik objekto ar subjekto iliustracija. Grafinė logotipo išraiška turi atspindėti pozicionavimą. Taip užmezgamas ryšys su tikslinėmis vartotojų grupėmis, kuriamas prekės ženklo „tikrumas“, auginamas klientų pasitikėjimas. Tik logotipas neprivalo nurodyti, kuo užsiima įmonė – to nenurodo net 94 proc. įtakingiausių kompanijų.