Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Detalesnę informaciją apie naudojamus slapukus, bei kaip atsisakyti savo sutikimo, galite rasti čia.

Logotipų kūrimas, prekinių ženklų kūrimas

Logotipas – firminio stiliaus pagrindas

Atsižvelgę į veiklos specifiką ir dizaino subtilybes, kuriame įsimenančius, vertingus, tinkamai veiklą atspindinčius logotipus ir prekių ženklus. Parinkdami spalvas, šriftus, proporcijas ir sukurdami bendrą grafinį vaizdą, padėsime identifikuoti įmonę ir išskirti ją iš konkurentų.

Logotipų, prekinių ženklų kūrimas

Logotipų kūrimas

Norint sukurti kokybišką, originalų, kompanijos veiklą atspindintį logotipą, visada reikia išsiaiškinti kūrimo procesui svarbią informaciją.

 

Logotipų kūrimą patikėkite profesionalams!

Logotipas – tai ne paprastas paveikslėlis. Sukurk tobulą logotipą – sukursi įmonės sėkmės istoriją! Geras logotipas pirmiausia patraukia dėmesį, sudomina klientą, paveikia emocijas ir perduoda žinutę. O kokią žinutę norite perduoti jūs? Logotipas – itin svarbus marketingo įrankis. Kad potencialūs klientai jį pastebėtų ir atpažintų, logotipas turi būti aiškus, išsiskiriantis ir įsimintinas. Tokį sukurti sudėtinga: reikia išanalizuoti prekės ženklą, suvokti ir apibrėžti pagrindinę jo žinutę, sugalvoti vizualizaciją, kurioje visa tai atspindėtų grafiniai elementai. Pavyzdžiui, pasirinktos spalvos gali simbolizuoti įmonės idėją, vertybes ir pan. Suprantama, kad tai reikalauja žinių, įgūdžių, kūrybingumo ir patirties.

Profesionalus grafikos dizaineris pirmiausia išklausys, išsiaiškins jūsų verslo idėją, vertybes, esmę – viską, kas gali nulemti įmonės veido – logotipo – išvaizdą. Tuomet greičiausiai pateiks jums kelis pradinius variantus, iš kurių išsirinkus vieną, jis bus tobulinamas, kol atitiks visus jūsų lūkesčius. Svarbiausia, kad galėsite prisidėsite prie logotipo kūrimo, į jūsų nuomonę bus atsižvelgta ir gausite originalų – niekur kitur nematytą – rezultatą.

Geras logotipas – investicija į verslo sėkmę. Įmonę reprezentuojantis ženklas – pirmasis žingsnis ryšio su klientais link, todėl jam reikėtų skirti daug dėmesio. Dažnai manoma, kad logotipo sukūrimas kainuoja itin daug. Nors tai nėra pigu dėl reikalingų žinių, įgūdžių ir laiko, dažniausiai nekainuoja tūkstančių. Visgi investuoti į kokybę ir verslo sėkmę verta.

Profesionaliai sukurtas logotipas – patrauklus ir funkcionalus. Juo siekiama padaryti puikų pirmąjį įspūdį, užmegzti ryšį su klientu ir ilgam įsiminti. Logotipas sukuria įvaizdį, atskleidžia tiesioginį ryšį su preke ar paslauga ir padeda pasiekti tikslinę auditoriją.

Norint teisiškai apsaugoti sukurtą logotipą nuo kopijavimo ir klastojimo, būtina jį įregistruoti – taip apsaugosite savo logotipą teisiškai. 

Nemokamas logotipų kūrimas

Nemokamas logotipas – misija įmanoma, jei jį susikursite patys. Tam yra du pasirinkimai: galima naudotis tam pritaikytais interneto puslapiais arba programomis. Pirmasis variantas yra nesudėtingas: pasirinkę kelis skirtingus parametrus (formą, spalvą, tekstą ir pan.), per kelias minutes gausite logotipą – jūsų verslo vizitinę kortelę. Tiesa, jis nebus itin išskirtinis, greičiausiai neatspindės būtent jūsų verslo vertybių ir neatrodys profesionaliai. Naudojant tam skirtas programas taip pat galima susikurti logotipą. Tiesa, tam reikalingos žinios ir įgūdžiai, kuriuos turi ne kiekvienas. Jei šioje srityje esate naujokas ir norite kokybiško bei unikalaus logotipo, greičiausiai vertėtų kreiptis į profesionalus.

Prieš kuriant logotipą, derėtų žinoti atsakymus į šiuos klausimus:

• Kokia yra įmonės veikla?
• Kas yra tikslinė prekių (paslaugų) auditorija? 
• Kokios pagrindinės logotipo panaudojimo sferos?
• Kaip logotipas bus naudojamas? 
• Kuo išsiskiriate iš konkurentų?
• Kaip save norite pristatyti klientui, pirmąkart pamačiusiam kompanijos logotipą?
• ir kt.

Prieš logotipo kūrimo darbus, taip pat labai svarbu nuspręsti, koks bus jo formatas. Tai gali būti tik užrašas, pateiktas specialiai parinktu šriftu ir spalva, paveikslėlio ir užrašo sintezė, ar kompleksinis originalaus užrašo, grafikos ir piešinio panaudojimas. Be formato, svarbu išsiaiškinti logotipo emocinį stilių. Logotipo stilius gali būti šiuolaikiškas, solidus, klasikinis, neutralus ir kt. Jis leidžia sukurti tam tikras gaires ir padeda atsakyti į klausimą, kokius grafinius elementus, šriftus ir spalvas naudoti logotipe, kad jie kuo efektyviau perduotų užkoduotą informaciją ir atspindėtų norimą stilių.

Logotipų ir prekių ženklų kūrimas

Kaip kūnas turi stuburą, kaulų sistemą, prie kurios prisitvirtinę raumenys ir kraujagyslės, o viskas aptraukta oda, taip ir geram logotipui sukurti pirma būtina išgryninta idėja. 

Įprastai logotipo ar prekių ženklo kūrimas trunka 2–4 savaites. Jei žinosite, kokio formato (užrašo, šrifto, spalvos), stiliaus (šiuolaikiškas, solidus, klasikinis, neutralus ir kt.) logotipo ar prekių ženklo norite, mes pasistengsime pranokti jūsų lūkesčius. 

Prekių ženklas – tai bet koks žymuo, kuriuo atskiriamos vienos prekės ar paslaugos nuo kitų. Labai dažnai prekių ženklas tapatinamas su logotipu, bet pastarojo reikšmė kur kas siauresnė – logotipas yra tik vienas iš prekių ženklo dalių.

Prekių ženklą (ang. – trade mark) gali sudaryti įvairūs žodžiai (net asmenvardžiai ar tipografiniai ženklai), raidės, skaičiai, piešiniai, grafiniai ir erdviniai (3D) elementai, garsai, spalvos, ženklai su raštais, judesio, multimedijos, holograminiai ženklai (MP4 formatu). Jais perduodama užkoduota žinutė, paliečianti kliento emocijas, vertybes, įsitikinimus.

Susikursite logotipą patys?

Nusprendus priimti iššūkį ir logotipą susikurti patiems, reikia subrandinti ir suformuluoti idėją, kurią perduoda jūsų prekinis ženklas, ją kiek įmanoma sutrumpinti, sugalvoti vizualizaciją. Kad ir kaip pasitikite savo jėgomis, viskas priklausys nuo jūsų kūrybingumo ir įgūdžių. Jei naudositės logotipų kūrimo interneto puslapiais, rezultatą turėsite itin greitai, tačiau jis nebus išskirtinis – ten esančiais šablonais naudojasi daugelis. Jei naudositės tam skirtomis programomis ir to nesate darę anksčiau, gali tekti nusivilti: tai reikalauja nemažai laiko, žinių apie spalvas, šriftus, formas, rinką ir daug kitų dalykų, o galiausiai rezultatas gali nepateisinti jūsų lūkesčių. Nors tai pigiausias variantas – nekainuoja nieko, – jis nepakeis profesionalo, turinčio reikiamų žinių ir patirties.

...
Gero logotipo požymiai
Logotipo ar prekinio ženklo nauda
Kodėl verta logotipo kūrimą patikėti profesionalams?
Logotipo kūrimo kaina
Domina logotipo kūrimas?

Logotipų kūrimas internete

Jei nusprendėte sutaupyti ir kurti savo įmonės įvaizdį patys, galite pasirinkti iš daugybės internetinių platformų: jos logotipus kuria automatiškai, bet, deja, ne tik jums. Nors šis variantas nebrangus, dažnai net nemokamas, nesudėtingas, tačiau rezultatas gali ir nepradžiuginti – būsite vienas iš daugybės prekinių ženklų su panašiais logotipais.

 

Internetiniai įrankiai

  • Logotipų kūrimas Looka. Ši internetinė platforma turi kelis privalumus. Jos naudojimas itin paprastas: tereikia pasirinkti prekinio ženklo sritį, kelis patinkančius logotipus, spalvas, simbolius, įrašyti įmonės pavadinimą (galima pridėti ir šūkį). Platforma sudarys daugybę galimų logotipų pagal jūsų pasirinkimus, beliks tik išsirinkti tą vienintelį. Tiesa, norėdami parsisiųsti rinkinį, turėsite tapti registruotais vartotojais ir sumokėti mokestį.
  • Logotipų kūrimas Onlinelogomaker. Naudodami šią internetinę platformą galite įrašyti tekstą, pridėti simbolį, pasirinkti formą ir pridėti paveikslėlį. Tai yra visiškai nesudėtingas būdas susikurti mėgėjišką logotipą, kurį galėsite panaudoti reprezentuodami savo prekinį ženklą. Kaip ir daugumoje kitų platformų, norėdami parsisiųsti geros kokybės logotipą turėsite sumokėti.
  • Logotipų kūrimas Canva. Nors tai nėra internetinė platforma, skirta tik logotipų kūrimui, tam ji puikiai tinka. Tereikia pasirinkti šabloną ir jį pritaikyti savo prekiniam ženklui: galite pakeisti spalvas, teksto šriftą, pridėti norimą tekstą ar paveikslėlį. Canva turi ir daugiau funkcijų: galite pridėti lipdukų, vektorių, pritaikyti nuotraukų filtrų, įvairiausių efektų, kad jūsų įvaizdis kuo labiau išsiskirtų iš kitų.
  • Logotipų kūrimas Graphicsprings. Naudodamiesi šia platforma galite pasirinkti vieną iš siūlomų šablonų, kurie suskirstyti į kategorijas – nuo verslo iki fotografijos. Norėdami pritaikyti šabloną savo įmonei, galite pasirinkti spalvas, šriftą, grafinius elementus – nuo A iki Z. Jei rezultatas jus džiugins ir norėsite jį parsisiųsti, tai taip pat nėra nemokama.

Nemokamos logotipų kūrimo programos

Profesionalios programos, skirtos logotipams kurti, yra gana brangios. Jei nesate profesionalas, negalite būti tikras, kad jūsų investicija atsipirks. Susikurti logotipą nemokamai galite kitomis – ne tokiomis profesionaliomis – programomis.

Viena iš populiariausių – Inkscape – taip pat vektorinės grafikos programa. Nors valdymas nėra paprastas, o funkcijų mažiau, tačiau programos visiškai pakanka, norint susikurti gerą ir nedarantį gėdos logotipą. Be to, programa nuolat tobulinama – atvirasis kodas leidžia prie to prisidėti kiekvienam norinčiajam. Kadangi Inkscape naudotis galima nemokamai, programą itin dažnai naudoja mėgėjai, norintys tobulėti neinvestuodami į Adobe Illustrator ar CorelDraw.

Profesionalios logotipų kūrimo programos

Kaip jau nurodoma pavadinime, profesionalios logotipų kūrimo programos yra skirtos profesionalams: jos reikalauja daug žinių, laiko, įgūdžių, kūrybingumo, tačiau ir rezultatas yra originalesnis, kokybiškesnis ir, tikėtina, pateisins jūsų lūkesčius.

  • Adobe Illustrator. Tai yra programa, kurią dažniausiai renkasi profesionalūs grafikos dizaineriai. Vektorinės grafikos programa užtikrina, kad galėtumėte padidinti logotipą, neprarasdami kokybės. Nors įrankių gausa gali išgąsdinti mėgėją, kiekvienam profesionaliam grafikos dizaineriui tai suteikia daugiau galimybių sukurti išskirtinį ir ilgaamžį logotipą, prisidėsiantį prie jūsų verslo sėkmės.
  • CorelDRAW. Ši programa – rimčiausia Adobe Illustrator konkurentė. Ją taip pat mėgsta profesionalūs grafikos dizaineriai – kai kurie net labiau: nors CorelDRAW paprasčiau valdoma, ji taip pat turi ir mažiau funkcijų. Abi programos turi savų privalumų ir  trūkumų – kiekvienas profesionalas išbando ir nusprendžia, kuri jam priimtinesnė.

Logotipo kūrimas su Adobe Photoshop arba Adobe Illustrator programomis

Logotipas yra įmonės veidas, taigi jis naudojamas visur: reklaminėse skrajutėse, interneto svetainėse, socialiniuose tinkluose, ant produkcijos pakuočių ir dar daugybėje kitų vietų, kur jį pastebėtų potencialūs klientai. Logotipą gali tekti atspausdinti ir ant didžiulio paviršiaus, todėl jo formatas turi būti universalus. Adobe Photoshop nėra skirta logotipų kūrimui – tai nėra vektorinės grafikos programa. Vektorinė grafika leidžia padidinti logotipą daugybę kartų, neprarandant jo kokybės, taigi jį naudoti paprasčiau, greičiau ir patogiau. Tokią galimybę siūlo šiuo metu populiariausia logotipų kūrimo programa Adobe Illustrator, kuri taip pat nustebins ir įrankių bei pasirinkimų gausa.

Logotipo ar prekinio ženklo nauda

Logotipas ir prekės ženklas pirmiausia išskiria kompaniją iš konkurentų, padeda kurti jos identitetą. Tinkamai sukurtas prekės ženklas gali įkvėpti klientus ir padidinti lojalumo jausmą. Tai labai svarbu verslo ateičiai. Kitaip tariant, nuo to, kaip klientai jus pozicionuos, priklauso ir jūsų kompanijos sėkmė.

Svarbu, kad logotipas ar prekių ženklas tinkamai reprezentuotų veiklą, sukeltų pasitikėjimą įmone, o ne pasmerktų pajuokai ir pražūčiai. Būtent logotipas ir prekių ženklas per pirmąsias akimirkas sukuria nuomonę apie kompaniją. Tad palikite savo klientams neišdildomą įspūdį!

Tik profesionaliai sukurtas logotipas ar prekių ženklas gali prisidėti prie sėkmingo kompanijos įvaizdžio ir pasiekti tikslą.

Kuriant stiprų prekės ženklą labai svarbu laikytis nuoseklumo. Prekės ženklo elementai turėtų būti nuosekliai taikomi visuose kanaluose. Taip jūsų verslas taps atpažįstamas. Nuoseklumas taip pat padeda prekės ženklui atrodyti stabilesniam ir patikimesniam. O tai labai svarbu kuriant auditorijos palankumą ir pasitikėjimą kompanija.

Logotipas yra vienas svarbiausių elementų, padedančių sukurti prekės ženklą. Kartu su įmonės pavadinimu, logotipas yra vienas iš pirmųjų dalykų, kuriuos klientai atpažįsta. Logotipas turi būti paprastas ir greitai įsimenamas, bet drauge ir funkcionalus, t. y. lengvai pritaikomas visose medijose.

Logotipai ir prekių ženklai jau seniai nebėra tik kokybės ženklai, greičiau tai kultūrinių idealų atspindys, kuris arba padidina produkto vertę ir klientų lojalumą, arba ne. Taigi logotipas mažai susijęs su pačiu produktu, tai idėja, lemsianti ir apginsianti jūsų verslą.

Logotipo kūrimo kaina

Pasakyti, kiek kainuoja logotipas, nėra lengva. Pasaulinė praktika rodo, kad logotipas gali kainuoti kelis šimtus milijonų eurų („BP“, pasaulinė dujų ir naftos gavybos bendrovė – 211 mln. Eur) arba visai nieko („Google“, „Coca-Cola“). Bet kaina logotipo kūrime neturi svarbių svertų – jo populiarumas priklauso nuo to, kas jį kuria.

Bene labiausiai nepasisekusiu laikomas „Pepsi“ logotipas (1 mln. dolerių) arba 2012 m. Londono olimpinių žaidynių logotipas (625 tūkst. dolerių). Išleistos didžiulės pinigų sumos neužtikrino sukurto įvaizdžio sėkmės, priešingai – tapo pajuokos objektu.

Yra ir nemažai pigios sėkmės pavyzdžių, kai už keliolika dolerių sukurti pasaulinio garso logotipai, pavyzdžiui, „Twitter“ logotipas „stock photo“ interneto puslapyje buvo nupirktas už 15 dolerių, „Nike“ logotipą sukūrė studentas už 35 dolerius.  

Vis dėlto kliautis savimi ar tikėtis lengvos sėkmės už mažą kainą nevertėtų. Ne veltui sakoma, kad šykštus moka dvigubai. Dėl neprofesionalių sprendimų gali nukentėti verslas, įvaizdis, žlugti svajonės. Logotipas nėra tik spalvotas paveikslėlis. Jo kūrimas apima ir kompanijos vertybių analizę, konkurentų tyrimą. Logotipas turi reprezentuoti įmonę, kurti teigiamą požiūrį į ją. Jeigu norite kokybiško, unikalaus ir tinkamai kompaniją reprezentuojančio logotipo, negailėkite pinigų. Kokybiškas darbas kainuoja, bet už tai gaunate jūsų lūkesčius atitinkantį rezultatą. 

Viskas, ką mes siūlome – ilgametė patirtis, profesionalumas, suderintas su meniniais gebėjimais, įgūdžiais ir gera kaina.

 

Kodėl verta logotipo kūrimą patikėti profesionalams?

Ne paslaptis, kad logotipų kūrimas įmonėms ne tik tampa iššūkiu, bet ir brangiai kainuoja. Ką rinktis – profesionalią logotipų kūrimo paslaugą ar pradedančio grafikos dizainerio darbą? 

Didelė, finansiškai stabili kompanija, žinoma, dažniausiai renkasi logotipų kūrimo agentūrą, žinančią niuansus, išmanančią savo darbą, būtinų elementų dermę. Taigi klientai pasirinkę profesionalią kompaniją ar profesionalų grafikos dizainerį gauna kokybišką produktą. 

Mažesnės ar tik pradedančios įmonės dažniausiai neskiria pakankamai lėšų logotipų kūrimui, todėl yra priverstos pasitikėti pradedančiųjų gebėjimais, kurie labai dažnai gali nuvilti ir nepatenkinti turėtų vilčių. 

Vis dėlto patirtis, logotipų kūrimo išmanymas turi didelę reikšmę jo sėkmingumui. Logotipų kūrimas seniai nebėra tik elementų, ženklų išdėstymas, nes būtent logotipu pirmiausia pasiekiamas vartotojas – arba jis sudomins, arba ne. 

Būtent logotipas puikuosis ant jūsų įmonės firminių blankų, skrajučių, vizitinių kortelių, tušinukų ar darbo knygų; jis turi tapti jūsų verslo vėliava, o ne šešėliu, kurio bijosite net ir patys. 

Jei tikrai norite sukurti įmonės sėkmės istoriją, rinkitės profesionalų pagalbą, nes kitu atveju didelė tikimybė, kad jūsų lūkesčiai bus neįgyvendinti ir kiekvienas investuotas euras bus nenaudinga investicija į jūsų įvaizdžio vizualinį kūrimą.

Klausimai ir atsakymai apie logotipus bei logotipo kūrimą

Surinkome dažniausiai užduodamus klausimus ir paruošemė jiems trumpus atsakymus

Kiek laiko trunka sukurti logotipą?

Dažniausiai – 2–3 savaites, bet viskas priklauso nuo konkrečios situacijos. Terminą aptariame kiekvienu atskiru atveju.

Kiek logotipo variantų gausiu?

Gausite ne mažiau kaip keturis dar negalutinius variantus, iš kurių galėsite išsirinkti labiausiai patinkantį. Išrinktąjį logotipą pabaigsime ir jį gausite paruoštą naudoti.

O jeigu noriu pakeisti logotipą?

Kai gausite visus negalutinius variantus, turėsite galimybę išsakyti pastabas, taip pat aptarsime ir jūsų norimus pokyčius.

O jei man nepatiks nė vienas iš pasiūlytųjų?

Logotipo dizainai, kuriuos jums pristatysime, bus sukurti atsižvelgiant į jūsų norus ir lūkesčius, kuriuos aptarsime dar pirmo pokalbio metu, todėl mažai tikėtina, kad nė vienas iš tiesų jūsų nepradžiugins. Jei visgi taip nutiktų, spręsime kartu, kas ir kodėl netinka ar nepatinka, kuria kryptimi eisime toliau.

Kiek kainuoja logotipas?

Kaina priklauso nuo individualaus atvejo, preliminariai prasideda nuo 1,500 Eur be PVM.

Domina logotipo kūrimas?

Jūsų duomenys
 
Kaip su Jumis susisiekti?