Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Detalesnę informaciją apie naudojamus slapukus, bei kaip atsisakyti savo sutikimo, galite rasti čia.

Prekės ženklo, pavadinimo kūrimas

Logotipo, prekės ženklo, įmonės, kompanijos, organizacijos pavadinimo kūrimas

Įmonės, prekės ženklo pavadinimo pasirinkimas yra vienas svarbiausių sprendimų sėkmingai verslo pradžiai. Tinkamai parinktas kompanijos ar prekės ženklo vardas lemia jų žinomumą, skambesį bei komercinę sėkmę. Kuriame įsimintinus pavadinimus įmonėms, bendrovėms, organizacijoms, prekėms, paslaugoms ar jų grupėms.

Prekės ženklo pavadinimo kūrimas

 

Prekės ženklas - kas tai?

Prekės ženklas yra įvaizdžio dalis, padedanti atskirti vienai įmonei priklausančią prekę ar paslaugą nuo priklausančios kitai.

Šnekamojoje kalboje dar vadinamas „brandu“, prekės ženklas yra ne tik pavadinimas, spalvos, dizainas, simboliai, pakuočių dizainas, bet ir strategija, vizija, istorija, pozicionavimas, produkcijos kokybė bei jūsų siunčiama žinutė. Dažnai būtent tai lemia sėkmę arba ne. Profesionaliai sukurtas prekės ženklas padaro jus išskirtinį ir įsimintiną, sukuria ryšį su klientu – vartotojai iš karto atskiria ir įsidėmi patinkančius prekės ženklus, o tai lemia jūsų pelną ir sėkmingą įsitvirtinimą rinkoje: pirkėjų pripažinimą ir gerą reputaciją turintis prekės ženklas yra finansinės sėkmės garantas.

Nuo prekės ženklo priklauso jūsų verslo sėkmė, todėl jo kūrimui reiktų skirti daug dėmesio ir neskubėti.

 

Prekės ženklo kūrimas

Galbūt atrodo, kad pavadinimą, logotipą sukurti nėra sunku, bet prekės ženklas yra kur kas daugiau – ir įvaizdis, ir vertybės, ir jūsų istorija, ir potencialiems klientams siunčiama žinutė. Visa tai reikia gerai apgalvoti. Norint, kad prekės ženklas būtų sėkmingas, būtinas atviras ir nuoseklus užsakovų ir specialistų bendradarbiavimas. Profesionaliems prekės ženklų kūrėjams reikia išsiaiškinti pagrindines kuriamo verslo idėjas, vertybės, suvokti jo išskirtinumą. Tik tada, viską aptarus, galima kurti pavadinimą, istoriją, potencialiems vartotojams siunčiamą žinutę ir visą vizualinę informaciją.

Prekės ženklo kūrimo kaina

Prekės ženklo kūrimas – daugiasluoksnis darbas. Pats darbas, kaip ir jo kaina, priklauso nuo užsakovo poreikių. Galime preliminariai įvardyti, jog tai greičiausiai kainuos nuo 1 500 iki 1 800 Eur be PVM.

 

Prekės ženklo vertė

Prekės ženklas – tai, ką jūsų verslas sako ir su kuo asocijuojasi klientams. Tai nėra pirštais apčiuopiamas dalykas, todėl jo vertę nustatyti sunku. Kita vertus, ne paslaptis, kad tam tikri prekės ženklai yra įgiję vartotojų pasitikėjimą – žmonės vertina kokybiškus produktus ir paslaugas. Suprantama, kad tokie prekės ženklai yra gerokai pelningesni už kitus – neturinčius pasitikėjimo. Be to, jį įgijęs prekės ženklas turi ir nematerialios vertės: jis sukuria pridėtinės vertės tai produkcijai ar teikiamoms paslaugoms – jie laikomi kokybiškais bei vertais dėmesio ir yra dažnai rekomenduojami kitiems. Tai lemia didesnį pirkėjų dėmesį ir mažiau išlaidų rinkodarai. Be to, kokybiškos ir paklausios prekės ar paslaugos dažnai kainuoja daugiau.

Klausimai ir atsakymai apie prekės ženklus ir prekės ženklo kūrimą

Surinkome dažniausiai užduodamus klausimus apie prekės ženklus bei jų kūrimą ir pateikėme trumpus atsakymus

Kaip kuriamas prekės ženklas?

Tai apima daugybę dalykų: tai, kuo jūs užsiimate, kodėl užsiimate, kodėl tai jums svarbu, kokia jūsų žinutė ir misija, kokia jūsų istorija ir ko siekiate, kuo skiriatės nuo konkurentų. Svarbu visa tai apibrėžti, kad jūsų verslas turėtų kryptį, žinotų, kuria linkme einate. Tik visa tai išanalizavus galima sukurti sėkmingą prekės ženklą.

Kiek laiko užtrunka sukurti prekės ženklą?

Nėra vieno termino, kuris tiktų visiems atvejams. Prekės ženklo kūrimas susideda iš daug žingsnių, kurių visų galbūt jums net nereikia.

Kada kreiptis į profesionalus?

Profesionalai turi reikiamų žinių ir įgūdžių, reikalingų prekės ženklo kūrimui. Jie yra su tuo susidūrę daug kartų, žino, kas veikia, o kas – ne, todėl gali patarti. Investuoti į savo prekės ženklą verta.

Domina prekės ženklo pavadinimo sukūrimas?

Jūsų duomenys
 
Kaip su Jumis susisiekti?

Pavadinimai įmonėms, prekėms ir paslaugoms

Pavadinimas yra tarsi vizitinė kortelė – su juo potencialus klientai susipažįsta pirmiausia ir jis dažniausiai nesikeičia visą gyvavimo laikotarpį.

Pavadinimo kūrimas

Pavadinimo kūrimas – tai perspektyvaus pavadinimo suteikimas įmonei, produktui ar paslaugai. Šis procesas apima analizę, idėjų svarstymą ir, galiausiai, patikrinimą, kad pavadinimas būtų galimas teisiniu požiūriu. Pavadinimas turi būti ne tik unikalus – jis turi būti įsimintinas ir išskirti jus iš konkurentų. Be to, pavadinimas turėtų įkūnyti įmonės, prekės ar paslaugos charakterį, ypač – pranašumus. Reiktų vengti neigiamų ar neigiamas asociacijas keliančių sąvokų.

Dažniausiai išskiriamos kelios savybės, kuriomis turi pasižymėti geras pavadinimas: išskirtinumas (jis turi būti unikalus konkurencinėje aplinkoje), trumpumas (turbūt pastebėjote, kad žinomiausių prekės ženklų pavadinimai yra neilgi, – trumpesnį pavadinimą lengviau prisiminti), gylis (geras pavadinimas veikia keliais lygiais, turi tam tikrą prasmę, susijusią su įmonės ar prekės ženklo istorija arba pozicionavimu), skambesys (gerus pavadinimus lengva ištarti, jie yra ryškūs, nesunkiai nurieda nuo liežuvio ir yra malonūs ausims).

Netinkamas, neaiškus pavadinimas gali lemti įmonės ar prekės ženklo neatpažįstamumą, sudėtingą įsitvirtinimą rinkoje, daugiau lėšų, kurias turėsite skirti reklamai, taigi nereiktų rinktis įmantraus, neaiškaus pavadinimo, kurį sunku ištarti. Sugalvojus įmonės, prekės ar paslaugos pavadinimą, būtina patikrinti, ar toks dar neegzistuoja, ir tik tada jį užregistruoti.

Įmonės pavadinimo kūrimas

Įmonės pavadinimas gali lemti jos atpažįstamumą, įsimenamumą, taigi ir komercinę sėkmę. Tai yra svarbiausias jūsų verslo akcentas, jo vizitinė kortelė, todėl reikia skirti dėmesio tiek kūrybiniam procesui, tiek teisiniams aspektams.

Pavadinimai gali būti labai įvairūs. Vieni atspindi veiklą – tai yra ir savotiška verslo reklama. Pavyzdžiui, išgirdę ar perskaitę pavadinimą „Biržų duona“, greičiausiai suprasime, kokia veikla užsiima ši įmonė. Kiti pavadinimai – atvirkščiai – nieko bendro su veikla neturi, yra bereikšmiai ar simboliniai – juk perskaitę pavadinimą „Kukutis“ neturėsime nė žalio supratimo, kuo užsiima ta įmonė. Suprantama, tokiai įmonei reiks daugiau reklamos, kad po kiek laiko pavadinimas klientams savaime sietųsi su veikla. Pastebima, kad tokius pavadinimus mėgsta įmonės, susijusios su kūrybine veikla, – taip stengiasi parodyti savo originalumą, išsiskirti iš konkurentų.

Kuriant įmonės pavadinimą, svarbu atsižvelgti į kelis dalykus: kokia veikla užsiimsite, kokias idėjas norite perteikti pavadinimu, kokia jūsų tikslinė auditorija bei kaip pasivadinę konkurentai. Visa tai išanalizavus, į galvą turbūt šaus ne viena idėja. Patariama apgalvoti kiekvieną variantą, ar jis prasmingas, pritaikomas, išskirtinis, ar gerai skamba ir gražiai atrodo užrašytas.

Kuriant  pavadinimą, svarbu atsižvelgti ir į būsimus klientus. Jei verslas bus orientuotas į užsienio rinką, greičiausiai reiktų vengti lietuviškų raidžių. Jei planuojate plėsti verslą į kitus miestus, turbūt nenorėsite vadintis „Šiaulių viešbučiu“.

Be kita ko, būtina atsižvelgti ir į teisinius aspektus. Įmonės pavadinimas turėtų būti be rašybos ir skyrybos klaidų, necenzūrinių žodžių, įžeidimų. Taip pat jis neturi klaidinti: kad išvengtumėte problemų ateityje, nesivadinkite „Sviestu sviestuotu“, jei gaminsite ne sviestą.

Prekės ženklo pavadinimo kūrimas

Pasirinkti gerą pavadinimą itin svarbu kiekvienam naujam prekės ženklui. Tai yra didelis iššūkis – vienas didžiausių, su kuriuo susidursite kaip verslo savininkas. Priėmę tinkamą sprendimą, galite tapti naujuoju „Google“ ar „Coca-cola“. Pasirinkę blogai – dar vienu niekam nežinomu prekės ženklu.

Specialistai, turintys reikiamų žinių ir patirties, gali padėti pavadinti jūsų prekės ženklą taip, kad būsimi klientai jį lengvai įsimintų, atpažintų ir juo pasitikėtų. Profesionalai tarsis su jumis ir atsižvelgs į verslo esmę – kokia veikla užsiimsite, kokia pagrindinė jo idėja ir siunčiama žinutė. Be to, svarbu išsiaiškinti būsimo prekės ženklo viziją – kodėl jis egzistuoja, misiją – tikslą, kurio siekiate, ir vertybes – kaip darote tai, kuo užsiimate. Šie prekės ženklo aspektai turi itin daug įtakos jūsų prisistatymui būsimiems klientams – prekės ženklo pavadinimui. Ne mažiau įtakos turi ir konkurentai – juk norite išsiskirti ir nepradingti minioje.

Tik išanalizavus šiuos dalykus, galima pradėti patį kūrimo procesą. Dažniausiai prekės ženklų pavadinimai patenka į kelias kategorijas: vieni apibrėžia veiklą, kiti yra tiesiog sugalvoti neegzistuojantys žodžiai, dar pasitaiko metaforų, akronimų ar sudurtinių žodžių. Sėkmingi prekės ženklų pavadinimai yra įsimintini ir lengvai ištariami, išskiriantys jus iš būrio konkurentų ir pritraukiantys potencialius vartotojus, keliantys teigiamas asociacijas. Jei planuojate plėstis į užsienį ar jūsų pagrindiniai klientai – užsieniečiai, reikia atsižvelgti ir į tai: prekės ženklo pavadinimas turi būti jiems suprantamas ar lengvai išverčiamas.

Kiek svarbus įmonės ar prekės ženklo pavadinimas?

Kuriant naują įmonę ar prekės ženklą, tinkamo pavadinimo pasirinkimas – vienas svarbiausių žingsnių: jis apibrėžia, reprezentuoja, padaro jus atpažįstamą ir kuria lojalių klientų ratą. Pavadinimas atskleidžia jūsų istoriją, vertybes, tikslus, reprezentuoja produkciją arba paslaugas.  Kitaip tariant, geras pavadinimas nurodo, kas esate būtent jūs, ir išskiria jus iš greičiausiai nemažo konkurentų būrio. Tai yra jūsų įmonės ar prekės ženklo veidas – su juo potencialūs vartotojai susiduria pirmiausia, todėl jis turi būti išskirtinis, įsimenamas ir ilgalaikis – dažnai pavadinimas gyvuoja tiek, kiek ir pati įmonė ar prekės ženklas.

Ar verta patikėti pavadinimo sukūrimą profesionalams?

Sukurti sėkmingą įmonės ar prekės ženklo pavadinimą yra didelis iššūkis. Pats kūrimo procesas reikalauja ne tik žinių, laiko, patirties, bet dažnai ir intuicijos. Naujų verslų ar prekės ženklų kūrėjai dažniausiai neturi daugumos šių dalykų – nei reikiamų žinių, nei patirties, o laikas irgi beveik visada būna suskaičiuotas.

Kreiptis į profesionalą, kad sukurtų pavadinimą jūsų įmonei ar prekės ženklui, yra geras pasirinkimas. Nors profesionalios paslaugos kainuoja, tai yra reikalinga investicija į verslo sėkmę. Specialistai, užsiimantys pavadinimų kūrimu, atsižvelgs į jūsų verslo idėją, vertybes, tapatybę, siunčiamą žinutę, konkurentų ratą, kartu aptars būsimos įmonės ar prekės ženklo viziją ir misiją, ir pasiūlys bent kelis variantus – tokius, kurie atskleis jūsų verslo charakterį, išsiskirs iš kitų, pritrauks klientų, sukurs teigiamas asociacijas jų galvose. Be to, profesionalai pasirūpins, kad pavadinimas atitiktų visus būtinus teisinius kriterijus.