Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. Cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Detalesnę informaciją apie naudojamus slapukus bei kaip atsisakyti savo sutikimo, galite rasti čia.
Paveikslelis

„Tobasco“

Grupė „Tobasco“

 

Biografija

Buvę klasės draugai, Gedas ir Edmundas, nuo mokyklos laikų laikų groję kartu, 1992 m. užbaigę studijas KTU, o studijų metais groję įvairiuose kolektyvuose Kaune ir Vilniuje, Plungėje sukūrė grupę "T-RIO", į kurią klavišiniais groti pasikvietė Rimvydą Vagonį.
Po penkių metų grojimo kartu, įgiję daugiau patirties ir norėdami, kad jų muzika skambėtų gyviau, vaikinai 1998 m. rudenį į grupę pakvietė būgnininką Edmą.
Staiga atsirado būtinybė keisti ir pavadinimą - juk negalima vadintis "T-RIO" (nors ir su klaidinančiu brūkšneliu viduryje), kai grupėje groja nebe trys, o keturi muzikantai.
"Sugalvoję virš tūkstančio pavadinimų nieko gero nepešėme. Prisiminę jog yra įvairių grupių su vietovių ar miestų pavadinimais ("Boston", "Chicago", "Europe" ir t.t) nutarėme durti pieštuku į pasaulio žemėlapį. Rezultatas - Meksika, Tabasko valstija (angl.- "Tabasco")," – prisimena "Tabasco" vokalistas Gediminas Norvaišas.
Grupės gitaristas ir dainų autorius Edmundas Noreika prisipažįsta, jog tuomet pasidomėjęs ir "tabasco" padažo kilme - pasirodo, jis išrastas minėtoje Meksikos valstijoje - Tabaske.
Muzikantai juokiasi, kad sugalvoję grupės pavadinimą, į savo meniu įtraukė ir kokteilius su "tabasco" padažu, kuriuos jau nesykį gurkšnojo su savo bičiuliais. (Kokteilio sudėtis: saldus sirupas, degtinė ir "tabasco" padažas.) "Mūsų muzika kaip tas kokteilis - joje susipina ir saldus pop stilius, ir aštrus rokas", - sako grupės dainininkas Gediminas Norvaišas.
Grupės sudėtis nuo pat įkūrimo nesikeitė. "Tabasco" nariai oficialiai gyvena Plungėje. Pirmąjį albumą "Vienintelis kelias" "Tabasco" įrašė 2002 metais, jį pavasarį išleido "JAM Records". Tais pačiais metais pasirodė ir klaipėdiečio dainininko Deivio tikro garso albumas, kurį jis įrašė kartu su grupe "Tabasco".
"Pagrindinis grupės pliusas - tai, kad visada grojame gyvai, - sako "Tabasco", - "Mes nesmerkiame fonograminių grupių, tačiau manome, kad jos bent jau dainuoti turėtų gyvai. Apmaudu ir tai, kad žiopčiojantys dainininkai klubuose labiau laukiami nei gyvos grupės, mat gyvų koncertų sąnaudos didesnės nei fonograminių."
Grupės nariai klauso įvairių stilių muziką - nuo klasikos iki džiazo. "Žinoma, klausoma muzika visada daro įtaką grupės stilistikai", - neslepia muzikantai, savo atliekamą muziką įvardijantys "poproku".
"Mes - tarsi tarpinė grandis tarp senos ir naujos muzikos. Nesame supermodernūs, bet ir nesame visiškai atsilikę, įrašuose naudojame ir šiuolaikines muzikos išraiškos priemones", - sako grupės dainų autorius Edmundas Noreika.
Grupės vokalistas Gediminas Norvaišas yra dalyvavęs garsiuose projektuose "Klasikos diversijos". Jis neneigia, kad dalyvavimas šiuose renginiuose prisidėjo prie "Tabasco" populiarumo.
"Tai suteikė naujų įspūdžių, patirties, pažinčių, leido išbandyti save kitame amplua. Ar tai padėjo grupės populiarumui, sunku išmatuoti. Vis tik šių renginių dėka mano veidas buvo dažnai matomas televizijoje, spaudoje, o juk šalia buvo minimas ir grupės "Tabasco" pavadinimas", - sako Gediminas Norvaišas.
Muzikantai sako, kad daugiausia gerbėjų yra ten, kur dažniausia koncertuoja: Klaipėdoje, Šiauliuose, Šilutėje,Vilniuje, Plungėje ir t.t. "Turim keletą ištikimų gerbėjų - salėje dažnai pastebime veidus, kuriuos jau esame matę ne kartą savo koncertuose", - sako grupės gitaristas Edmundas Noreika.
Kas klausosi "Tabasco" dainų? "Ir moksleiviai, ir studentai, ir mūsų bendraamžiai", - neabejoja muzikantai.

 

Grupė "Tabasco" nėra pelniusi jokių apdovanojimų, bet muzikantai tikina grojantys ne dėl jų: "Didžiausias mūsų pasiekimas - du mūsų kūrybos albumai, kuriuos įsigyti ir paklausyti gali gerbėjai. Dėl aukštų vietų niekada nekovojome - didžiausias pasiekimas yra tai, kad dalyvaujame tokiuose dideliuose muzikiniuose renginiuose kaip Jūros švenčių projektai "Banginių šou", "Dainos apie jūrą". Beje, visai neseniai LNK laidoje NML "Tabasco" talkino atlikėjui Žilvinui Žvaguliui, laimėjusiam prieš latvių grupę "C-Stones". Be to, grupė "Tabasco" yra koncertavusi Švedijos sostinėje Stokholme, Ispanijoje.
"Nors romantiškos muzikos atlikėjų Lietuvoje yra daug, tačiau manome, kad mes turime savitą skambesį tiek įrašuose, tiek grodami gyvai, už ką mus ir mėgsta. Mums patinka subtilus muzikos instrumentų skambėjimo santykis. Patys labai mėgstame garso komfortą scenoje, stengiamės tą kokybę perteikti ir klausytojams. Už tai gaunam komplimentų tiek iš gerbėjų, tiek iš kolegų muzikantų", - sako grupės lyderis Gediminas Norvaišas.
Grupės nariai sako niekada nebandę išgarsėti skandalų pagalba, o ir ateityje neketiną to daryti. "Pasiskandalijam" nebent tarpusavyje - repeticijoje ar įrašų studijoje", - juokauja muzikantai, daug laiko praleidžiantys kartu.

Diskografija

2002 m. "Vienintelis kelias" ("Jam records")
2004 m. "Pakeliui" ("Zuzi records")
2006 m. "Šiandien arba rytoj" ("Zuzi records")
2008 m. "Geriausios dainos" ("Zuzi records")
2008 m. "Tabasco" 10-ties metų jubiliejus DVD gyvas garsas

Grupės sudėtis

Gediminas Norvaišas (1967.06.27) vokalas ( ex "Drama", "Arka", Miko Suraučiaus vokalinė grupė). Meno mokykloje baigęs akordeono klasę, turi KTU bakalauro diplomą.
Edmundas Noreika (1967.12.05) grupėje groja gitara, taip pat yra tekstų, muzikos autorius, aranžuoja kūrinius. Meno mokykloje dėsto gitarą. Turi KTU bakalauro diplomą.
Rimvydas Vagonis (1960.10.13) klavišiniai (ex "Vilniaus aidai", "Repeticija"). Čiurlionio meno mokykloje baigė fleitos klasę.
Edmas Juška (1966.01.18) mušamieji (ex "Volis"). Baigė Tallat-Kelpšos aukštesniąją muzikos mokyklą. Meno mokykloje dėsto mušamuosius.

 

Grupės „Tobasco“​
atliekamos dainos