Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Detalesnę informaciją apie naudojamus slapukus, bei kaip atsisakyti savo sutikimo, galite rasti čia.

xHTML, HTML 5

Profesionalus xHTML paruošimas

Mūsų kompanijos IT specialistai kuria projektus kokybišku HTML 5 ir xHTML kodu. Dirbame pagal sudėtingiausią hipertekstų ženklinimo kalbą – xHTML, o kodavimo darbai atitinka W3C tarptautinius standartus.

HTML 4 HTML 5 xHMTL

Kas yra HTML 5, xHTML?

HTML (angl. Hypertext Markup Language, sutr. HTML) yra hipertekstų ženklinimo kalba. Jos paskirtis – aprašyti dokumento struktūrą ir tinklalapiuose pateikti tekstą, paveikslėlius ar nuorodas. Būtent žiniatiklis ir yra tarpusavyje susietų ir HTML kalba aprašytų dokumentų visuma, kuri leidžia greitai ir efektyviai užrašyti bei suformatuoti informaciją. HTML formato dokumentai paprastai turi .htm ar .html failo plėtinį.
HTML 5 yra atnaujintas HTML standartas, sukurtas gerinant ir plečiant HTML 4. HTML 5 leidžia didinti, mažinti ar pasukti vaizdo įrašus žiūrėjimo metu nenukenčiant įrašo kokybei. Šia ženklinimo kalba aprašytas vaizdo įrašas transliuojamas tokia kokybe, kokią leidžia interneto greitis, taip išvengiant laukimo juos „kraunant“ (angl. Buffer).

 

XHTML (angl. Extensible Hypertext Markup Language, sutr. xHTML) yra universali hipertekstų ženklinimo kalba, aprašyta laikantis XML standartų. Panašiai kaip ir HTML kalba, ji naudojama dokumentams kurti. Kartais XML kalbos standartas naudojamas duomenų bazių programose ar mobiliuosiuose telefonuose paleidžiamose programose.

XHTML formato dokumentai yra sudėtingesni už .htm ir .html, ir turi .xhtml failo plėtinį. XHTML apibrėžia tinklalapio struktūrą ir priklauso nuo kitų technologijų, pavyzdžiui pakopinių stilių, kuriuos sukuriant reikia nurodyti formatavimo informaciją. 

Interneto naršyklės

Tiek HTML, tiek xHTML suteikia galimybę sukurti dokumentus ir juos atkurti žiniatiklyje pagal tam tikras kūrimo gaires.
Mūsų kompanijos profesionalai dirba pagal sudėtingiausią hipertekstų ženklinimo kalbą – xHTML, o ja sukurti dokumentai leidžia efektyviai dalintis ir keistis informacija interneto ryšiu.

Kas svarbu kuriant HTML kodą?
 

Kas svarbu kuriant HTML?

Norint sukurti tinkamą ir kokybišką HTML ar xHTML dokumentą, derėtų atsižvelgti į tam tikrus kokybės kriterijus.
Tiek HTML, tiek xHTML kūrimui yra skiriami skirtingi kokybės reikalavimai. Kalbant apie HTML, kokybiškam dokumentui svarbu antraščių, gairių kūrimas, tinkamo formato išsaugojimas ir kiti reikalavimai.

Tinkamų antraščių parinkimas. Derėtų visada nurodyti tinklalapio antraštę ir naudoti tokias antraštes, kurios geriausiai apibūdintų tinklalapį. Informatyviau panaudojus pradžios tinklalapio antraštę, vartotojams bus lengviau šį tinklalapį surasti savo adresyne.

Svetainę apibūdinančių <meta> gairių įtraukimas. Kai svetainė yra kataloguojama ir įtraukiama į paieškos sąrašus, paieškos varikliai naudoja <meta> gaires ir tarp jų esančius informatyvius reikšminius žodžius. Jei tinklalapyje nėra <meta> gairių, jis gali būti nepasiekiamas daugeliui paieškos variklių. Tam, kad svetainė būtų randama paieškos sistemose, verta įsitikinti, kad tarp <meta> gairių įtraukti reikšminiai žodžiai, tinkamai apibūdinantys svetainę.

Pabaigos gairių naudojimas. Pamiršti įtraukti teisingas pabaigos gaires yra viena iš lengviausiai padaromų klaidų. Neįtraukus šių gairių interneto svetainė gali atrodyti vis dar gerai, tačiau tai nereiškia, kad ji gerai atrodys visose naršyklėse. Vertėtų peržiūrėti savo HTML ir įsitikinti, kad visos gairės yra tinkamai užbaigtos.

Tinklalapių tikrinimas. Kuriant tinklalapius, derėtų visada pagalvoti apie įvairius interneto naršyklių tipus ir įrenginius, kuriuose tinklalapis bus peržiūrėtas lankytojų. Suprojektuoti tinklalapiai turėtų būti peržiūrėti 3–4 populiariausiose interneto naršyklėse.

Tinklalapių peržiūra nustačius skirtingą ryšio spartą. Ryšio sparta, kurią žmonės naudoja jungdamiesi prie interneto, gali būti skirtinga. Tinklalapius ketinant publikuoti žiniatiklyje, būtina nustatyti įvairią ryšio spartą.

Naujausių gairių naudojimas. Pastaruoju metu daug HTML gairių nebenaudojamos. Jei kode atsiranda nebenaudojamų HTML gairių, tinklalapiai gali būti atvaizduoti netinkamai. Dokumente turėtų būti naudojamos tik tos HTML gairės, kurios yra įtrauktos į naujausias HTML ar xHTML specifikacijas.

Į ką svarbu atsižvelgti?

Pradinių ir pabaigos gairių įtraukimas. Kitaip nei HTML, xHTML kalboje reikalaujama, kad visos gairės turėtų tiek pradinę, tiek pabaigos gaires.

Tinkamas gairių įdėjimas. Gairė, patalpinta kitoje gairėje, vadinama įdėtąja gaire. XHTML kalbos taisyklės yra griežtesnės nei HTML kalbos, kai apibrėžiama, kaip tos gairės gali būti įdėtos. XHTML kalboje viršesnė gairė turi visiškai apgaubti kiekvieną įdėtąją gairę, o pačios gairės rašomos mažosiomis raidėmis.

Atributų reikšmių įrašymas tarp kabučių. HTML kalboje neretai galima pamatyti atributų reikšmių, paskirtų be kabučių. Teisingame xHTML dokumente visos atributų reikšmės turi būti rašomos tarp kabučių.

Didžiųjų raidžių naudojimas gairių pavadinimuose. Kadangi xHTML dokumentai pridedami prie taisyklių, išdėstytų XML, visame XHTML kode skiriamos didžiosios ir mažosios raidės. XHTML kalboje pavadinimuose negalima naudoti didžiųjų raidžių. 

Nuorodų patikrinimas. Daugumoje tinklalapių yra nuorodų į kitus tinklalapius. Jei savo tinklalapyje turite tokių nuorodų, tam, kad visos jos būtų patikrintos, verta apsvarstyti galimybę panaudoti žiniatiklio nuorodų tikrinimo priemonę.

Kokie HTML 5 ir xHTML privalumai?

HTML 5 ir xHTML turi įvairių privalumų. Verta pažymėti, kad HTML 5 yra naujausia hiperteksto kalba, kuri supaprastina svetainių kūrimo procesą, o tai palengvina IT specialistų darbą. Ši technologija atveria daugiau prisijungimo prie virtualių darbalaukių, naudojant galimybių žiniatinklį. HTML 5 turi ir kitų svarbių privalumų.
 

 • HTML 5 turi jungties galimybes

  HTML 5 sudaro sąlygas naudotis tokiomis programomis kaip „Outlook“ ir „Gmail“ ir kt. ir pasiekti savo senus duomenis interneto naršyklėje be interneto prieigos.

 • HTML 5 sumažina įskiepių (angl. Plugins) svarbą

  Kažkada pasauliui patiko mintis apie naršyklės įskiepių panaudojimą, tai paskatino kūrybiškumą ir privertė svetainių kūrėjus ekperimentuoti. „Sun“, „Adobe“, „RealAudio“, „Microsoft“ ir kitų kūrėjų sukurtų įskiepių dėka puslapiuose atsirado garsai, judantys paveikslėliai ir kt. Naujos HTML 5 galimybės leidžia pakeisti kai kuriuos „Flash“ panaudojimo aspektus.

 • HTML 5 leidžia naudoti interaktyvesnę grafiką

  Dabartiniai puslapiai atvaizduoja grafiką užkraudami ją iš JPG, GIF ar PNG failų. HTML 5 turi priemones grafikos atvaizdavimui „on the fly“, tam naudojamas „Canvas“ objektas.

 • HTML 5 pagerina saugumo užtikrinimą

  Kiekvienas naršyklės įskiepis – tai atskira skirtingų kūrėjų programa su skirtingais standartais ir saugumo modeliais. Natūralu, kad kai kurie įskiepiai yra saugesni už kitus. HTML 5 integruotos tam tikrų įskiepių funkcijos leidžia atsisakyti šių įskiepių, todėl sumažinama ir saugumo spragų tikimybė.

 

HTML 4 ir HTML 5

HTML 5 hipertekstų ženklinimo kalba sukurta gerinant ir plečiant HTML 4.
Tai atnaujintas HTML standartas, turintis didesnių galimybių nei ankstesnės versijos.

 

HTML4 ir HTML5 kalba

 

HTML 5 ir ankstesnės HTML versijos

Kitaip nei prieš tai buvusios HTML versijos, HTML 5 ženklinimo ne tik smarkiai praplečiamos galimybės, bet ir itin tiksliai aprašomos žymėjimo gairės, nepaliekant vietos interpretacijai. Tai padeda naršyklėms vienodai atvaizduoti interneto svetaines ir joje esantį turinį. HTML 5 palaiko vieną kalbą („Javascript“), vieną duomenų modelį (XML ir DOM) ir vieną turinio išdėstymo taisyklių rinkinį (CSS), o tai padeda supaprastinti svetainių kūrimo procesą. Dar vienas labai svarbus HTML 5 aspektas – tai naujų atributų įvedimas. HTML 5 dokumento struktūra beveik tokia pati kaip ir HTML 4, tačiau šiek tiek skiriasi kai kurios formuluotės ir yra praplėstas gairių (angl. Tag) sąrašas. 

Keletas didesnių skirtumų tarp HTML 4 ir HTML 5
 • HTML 5, palyginus su HTML 4, suteikia autoriams daugiau lankstumo ir didesnę sąveiką įvedant priedus, valdiklius, multimediją, struktūrą ir semantiką.
 • HTML 5 įtraukia ir toliau naudoja beveik visą žymėjimą, susietą su HTML 4 ir xHTML. Svarbu tai, kad HTML 5 siekia pašalinti patentuotų WEB technologijų poreikį, tokių kaip „Adobe Flash“, siūlant lygiaverčius standartus, kurie yra nemokami, atviri ir suprojektuoti veikti naršyklėse savaime.
 • HTML 5 turi keletą naujų gairių (angl. Tag), kurių nebuvo ankstesnėse versijose, pavyzdžiui, <nav>, <header>, <audio>, <progress>, <video> ir pan.

 

 

xHTML kalba

xHTML yra apibūdinamas kaip naujos kartos HTML formatas.
XHTML dokumentus galima apdoroti daugybe egzistuojančių įrankių, skirtų darbui su duomenimis XML formatu.

 

xHTML

 

xHTML funkcionalumas

Kaip ir HTML 5, xHTML kalba taip pat turi ne vieną privalumą. Visų pirma, xHTML kalba pasižymi funkcionalumu ir geresniu formų veikimu. XHTML kalbos sintaksė yra griežtesnė nei HTML kalbos, o tai leidžia tinkamai atvaizduoti tinklalapius bet kurioje naršyklėje. Be to, xHTML leidžia kūrėjams, kurie specializuojasi turinio kūrimo srityje, sutelkti dėmesį į tai, ką jie išmano geriausiai: į turinio kūrimą ir kompiliavimą. Dėl kitų technologijų, tokių kaip pakopiniai stiliai, formatuodami informaciją ekspertai, grafikos dizaineriai ir maketuotojai, gali dėmesį sutelkti tik į informacijos išvaizdą, visiškai nesidomėdami turinio smulkmenomis ir informacijos prasme. 

Keletas faktų apie xHTML
 • Informaciją atskyrus nuo jos formatavimo, ją galima skirtinguose įtaisuose, tokiuose kaip mobilieji telefonai ir pan., pasiekti lengviau.
 • xHTML kalba išlaikė geriausias HTML kalbos idėjas ir savybes, bet sukurta taip, kad xHTML galėtų būti patobulinta ateityje, kuo mažiau paveikiant esamus tinklalapius. XHTML yra tęstina, tai reiškia, kad ji gali būti nesunkiai papildyta, o dėl xHTML pokyčių nereikės laukti, kol interneto naršyklių gamintojai įgyvendins naujas xHTML savybes.
 • xHTML yra patogus, jei sistemoje dažnai keičiamas grafinis dizainas, skirtingi duomenų pateikimo šablonai.
 • xHTML yra labai svarbus interneto svetainių optimizavimui paieškos sistemoms (SEO).

 

Tiek HTML, tiek xHTML turi savų privalumų. Siekiant sukurti kokybišką dokumentą, vertėtų atsižvelgti į HTML ar xHTML į pagrindinius produkto privalumus, kurie sudarys galimybę tinkamai ir kokybiškai perduoti tam tikrą informaciją internete.

Klauskite

Jūsų duomenys
 
Kaip su Jumis susisiekti?